KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15792051

nr 1579 2051

Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige

Etsning, Signerad, daterad 1945. Bildmått: 21x39 cm, yttermått inklusive ram: 42x55 cm

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 20 november 2023
kl 18:43:21

12/11 17:49:45 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 20 nov

Hans Norsbo

Läs mer om Hans Norsbo